Sosyal medyada da müşterilerimizin yanındayız.
Özlü Mühendislik, projeli işlerimiz, taahhütlerimiz, kültürel etkinliklerimiz, kısacası bizimle ve iştiraklerimizle ilgili tüm etkinliklerimizi sosyal mmedya hesaplarımızla sizlere sunuyoruz. Facebook ve twitter hesaplarımızdan ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuyor, projelerimizi duyuruyoruz. Siz de bizi sosyal medya üzerinden takip edin, size özel hazırlamış olduğumuz ürünlerden haberdar olun.
open close

Tekstil sektöründe kullanılan, yüksek sıcaklıklarda çalışan RAMÖZ Kumaş kurutma makinelerindeki ısı kumaşa aktarıldıktan sonra egzos bacalarından atılmaktadır. Bacadan atılan bu sıcak hava çeşidine göre 120-180 °C arasındadır. Bu da çöpe atılan para ve enerji demektir.

RAMÖZ egzos bacasından atılan yüksek sıcaklıktaki baca gazının içeriğinde; tekstil havları, yağ, çeşitli karbon bileşikleri ve koku bulunmaktadır.

Bu atıklar da çevreye olumsuz etki yaratmaktadır. Amaç baca gazından atılan bu enerjiyi maksimum verim ile geri kazanmak ve baca gazını filtreleyerek çevreyi korumaktır.

Bildiğimiz üzere çevre yatırımlarında amortisman süreleri hesaplanmaz. Geliştirdiğimiz hava/hava, hava/su eşanjörleri maksimum verimle çalışırken sistemin amortisman sürelerini de minimuma indirmektedir.

Sistemlerimiz, otomatik yıkamalı / temizlemeli olduğundan hem sistem verimi her zaman yüksektir, hem de sürdürülebilir çevre koruma sağlamaktadır.