Tekstil fabrikalarında prosesten atılan kirli atık sıcak su (50°C ve üstü) kaba filtrasyondan sonra bir biriktirme deposuna (beton havuz veya paslanmaz tank) alınır.
Atık sıcak su deposundan paslanmaz özel tip santrifüj pompayla emilen sıcak su, otomatik kendini temizleyen paslanmaz filtreden(1.000 mikron üstü partikülleri tutabilen) geçtikten sonra tekstil eşanjörünün primer devresine basılır.
Yumuşak su deposundan gelen soğuk su (18°C) eşanjörün sekonder devresine girerek kirli suyun bıraktığı enerji ile ısıtılır ve temiz sıcak su deposuna gönderilir.
Temiz sıcak su deposunda toplanan su, işletmenin pik debi ihtiyacını karşılayacak kapasitede seçilen hidrofor aracılığıyla prosese gönderilir.
Sistemde kullanılan plakalı tekstil eşanjörü, belli aralıklarla otomatik ters yıkama sistemi ile temizlenir.

Tüm sistem, PLC ve PC üzerinden izlenmektedir. Sistem atölyemizde platform üzerinde hazırlanıp sevk edilir.

 

Kullanılan ekipmanlar ;

1.MEKANİK FİLTRE:
2 kademeli, komple AISI 304 kalite paslanmaz çelikten mamul atık kirli su filtresidir.
2.OTOMATiK FİLTRE(POMPA İLE EŞANJÖR ARASI): Sistemde bir adettir . Kirli, renkli, atık sıcak sudaki HAV’ ı tutmak üzere(1.000 mikron ve üstü) , otomatik olarak çalışan kendi kendini otomatik olarak atık sıcak su ile temizleyen , bu temizleme esnasında sistemin durmasına gerek olmayan komple paslanmaz çelikten mamul atık kirli su filtresidir.
3.PLAKALI EŞANJÖR: Bu sistem için özel olarak tasarlanmış plakalı ısı eşanjörüdür
4.ATIK SU POMPALARI: Frekans kontrollü,açık fanlı & pompa, gövde ,çark,mil : AISI 304 paslanmaz çelik,

Max. Sıvı sıcaklığı: 110 °C, Katı madde geçirgenligi: 19 mm

5.MEKANİK EKİPMANLAR: Oransal vana, Elektromanyetik debimetre, Pnömatik aktivatörlü kelebek vanalar
6.OTOMASYON,PLC,PC: Otomasyon panosu, atölyemizde toplanıp sistem ile beraber sevk edilir. Sistem yazılımı bünyemizde oluşturulmaktadır ve PC üzerinden 7/24 izlenebilmektedir